SPŠ Jihlava arrow Aktuality arrow Právě se děje
Právě se děje
Není nám blízká jenom technika… Tisk

Naše studentka Karolína Doležalová se zúčastnila sedmého ročníku evropské dějepisné soutěže EUSTORY. Přestože se svou prací Hledání ztracené Jihlavy nedosáhla na příčky nejvyšší, její práce určitě nebyla zbytečná. V současné době spolupracuje s jihlavskými historiky, kteří chtějí její materiály použít v připravované studii o starých jihlavských mlýnech. 

 
Úspěch v soutěži Enersol 2014 Tisk

Dne 21. 2. 1014 proběhl 10. ročník krajské konference Enersol 2014.  Prezentace 16 nejlepších žákovských projektů ve třech kategoriích se účastnil také student naší školy Ondřej Chrbolka ze třídy IT2B. Porota velmi kladně ocenila jeho prezentaci a tak v kategorii Enersol a inovace obsadil první místo. Stal se tak jedním z členů reprezentačního družstva kraje Vysočina pro národní finále. K úspěchu blahopřejeme! 

kliknutím lze zvětšit...
O. Chrbolka při prezentaci
kliknutím lze zvětšit...
ocenění účastníci
o projektu vyšel článek v novinách Kraje Vysočina

 

 
Lyžařské kurzy 2014 Tisk

Letošní mírná zima zimním sportům nepřeje - bez umělého zasněžování si moc nezalyžujete. První letošní lyžařský kurz naší školy (začátkem ledna) vyšel jen tak tak, následující týden už se v Rokytnici vleky zastavily. Druhý kurz byl kvůli nedostatku sněhu odložen na pozdější dobu (plánovaný termín je březen) a minulý týden proběhl třetí (vlastně druhý) kurz. Sněhu bylo tak akorát, aby se slušně lyžovalo...

kliknutím lze zvětšit...
běžkaři

 
Okresní kolo jazykové soutěže v ANJ Tisk

Dne 14. 2. 2014 se konala v DDM Jihlava soutěž v anglické konverzaci. Mezi čtrnácti soutěžícími byli i naši žáci. Matěj Zeman (S2A) obsadil 7. místo a Tuguldur Bayarsuren (S1A) skončil na 9. místě. Oba „strojaři“ důstojně reprezentovali naši školu a protože to byla jejich první účast v okresním kole, věříme, že se jim bude dařit i v následujících letech a jejich výkony budou lepší a lepší.

 
I technik může výborně ovládat mateřský jazyk… Tisk

V pátek 7. února 2014 se v DDM Jihlava konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu vzorně reprezentoval Marek Chlubna ze třídy IT3A. Okresního kola se zúčastnilo 18 soutěžících, Marek byl PÁTÝ!!! Lepšího umístění než on dosáhli pouze žáci gymnázií.

Blahopřejeme! 

 
Návštěva Horáckého divadla Tisk

Každý rok navštěvují studenti naší školy představení v Horáckém divadle. Letos jsme zhlédli tragédii Williama Shakespeara Hamlet. Původně jsme návštěvu plánovali na prosinec, ale z důvodu nemoci herečky Terezy Otavové jsme termín přesunuli na leden, na den předávání pololetního vysvědčení. Velmi příjemný kulturní zážitek důstojně ukončil první a zahájil druhé pololetí. 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 19 - 24 z 244
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.