SPŠ Jihlava arrow Aktuality
Aktuality
České ručičky 2014 - úspěšné celostání kolo Tisk

Dne 23. dubna 2014 se na Střední průmyslové škole elektrotechnické a informačních technologií v Brně uskutečnilo celostátní kolo soutěže „České ručičky 2014“. V kategorii „Elektro slaboproud“ obsadil náš žák Martin Kostříž ze třídy EL4 skvělé 4. místo.

K tomuto vynikajícímu umístění ti Martine gratulujeme a za důstojnou reprezentaci naší školy děkujeme! 

kliknutím lze zvětšit...
při předávání cen

 
Tablo EL4 soutěží Tisk

Letošní maturitní třída EL4 vytvořila netradiční maturitní tablo - z kloubového autobusu. Vidět ho můžete na Masarykově náměstí v Jihlavě u kašny Amfitrité (pod Priorem).

Tablo je zapojeno v soutěži o nejlepší maturitní tablo ČR 2014 - podívejte se na jeho představení na stránkách maturitnitabla.cz. Maturanti budou určitě rádi, když pro jejich tablo budete hlasovat 

kliknutím lze zvětšit...
u dveří

 
Enersol mezinárodní Tisk

Po celostátní konferenci Enersol 2014 se ve dnech 10. – 11. 4. 2014 konala v Otrokovicích konference mezinárodní za účasti nejlepších projektů ze Slovenska, Rakouska a České republiky. Českou republiku reprezentovalo 11 soutěžících, mezi nimi i žák naší školy Ondřej Chrbolka s projektem Úspora hardwaru ve firmách. Ve velké konkurenci obsadila Česká republika druhé místo.

Součástí programu bylo také poznávání Zlínského kraje, návštěva 14. budovy v bývalém baťovském průmyslovém areálu v centru Zlína se stálou expozicí muzea nazvanou Princip Baťa/Dnes fantazie, zítra skutečnost. Jedna část expozice se věnuje obuvnictví, druhá je věnována cestovatelům Jiřímu Hanzelkovi a Miroslavu Zikmundovi. Dále bylo možné navštívit bývalou správní budovu firmy Baťa, populární Jedenadvacítku. Účastníci konference si mohli prohlédnout plně funkční pojízdnou kancelář šéfů baťovského koncernu a obdivovat výhled na město Zlín ze 16. patra.

kliknutím lze zvětšit...
Ondřej při své prezentaci

 
Nicholas Winton – Síla lidskosti Tisk

V úterý 8. dubna 2014 se žáci tříd IT1B a TL3 zúčastnili promítání filmu „Nicholas Winton – Síla lidskosti“ v jihlavském divadle DIOD. Film uvedl svým slovem pan Tulis, dramaturg, který je společně s režisérem filmu panem Matějem Mináčem v kontaktu se sirem Wintonem.

Pokud by snad někdo nevěděl, z jakého důvodu byl tento film natočen, můžeme připomenout, že N. Winton zachránil 669 převážně židovských dětí. Našel jim ve Spojeném království rodiny, které byly ochotny se o děti postarat. První transport odjel 14. března 1939, poslední úspěšný byl vypraven 2. srpna 1939. Další transport s 250 dětmi odjel 1. září 1939, ale byl zastaven a poslán zpět, protože vypukla druhá světová válka.

Je to k neuvěření, ale sir N. Winton se 19. května 2014 v duševní svěžesti dožije 105 let.

Můžeme se ptát, zafungovala snad spravedlnost?

Po filmu následovala krátká beseda. Je sympatické, že po slovech pana Tulise, nechť otevřou mobil ti, kteří vykonali nějaký dobrý čin, se hlediště rozsvítilo mnoha „bludičkami“. Více se dozvíte na http://wintonfilm.com/.

Žáci vyšších ročníků si jistě vzpomenou, že naše škola organizovala v loňském školním roce podpisovou akci pod petici, která žádala udělení Nobelovy ceny míru pro pana Wintona. Petici je možné podepsat i nyní v knihovně naší školy.

kliknutím lze zvětšit...

 
EMIL pro handicapované sportovce Tisk

Nadační fond Emil podporuje od roku 2003 handicapované děti a mladé lidi, snaží se získávat finanční prostředky na vytvoření a zlepšení jejich sportovního zázemí a rehabilitaci. Naše škola se prostřednictvím třídy TL3 letos opět zapojila do humanitární akce nazvané Svátek s Emilem, kterou tento nadační fond pravidelně pořádá.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 244
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.