SPŠ Jihlava arrow Aktuality
Aktuality
Řemeslo Vysočiny 2014 - kovo Tisk

Ve dnech 25. a 26. února 2014 se konalo krajské kolo soutěže Řemeslo Vysočiny 2014 na Střední škole technické Žďár nad Sázavou. Soutěž je součástí tříkolových postupových soutěží zručnosti strojírenských oborů Kovo Junior 2014, které Cech KOVO ČR vyhlásil jako součást celostátní přehlídky České ručičky. Patronát nad soutěží převzala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Ing. Jana Fialová.

Naši studenti maturitního ročníku oboru strojírenství (třída ST4)  Petr Šoulák a Jan Necid se jako dvoučlenné družstvo umístili v kategorii Programování CNC strojů v řídícím systému SINUMERIK - frézování na 4. místě.

kliknutím lze zvětšit...
na závěrečném vyhodnocení

 
Řemeslo Vysočiny 2014 - elektro Tisk

Ve dnech 11. a 12. března 2014 se zúčastnili naši žáci z maturitní třídy EL4 12. ročníku krajského kola přehlídky odborných dovedností Řemeslo Vysočiny 2014, které se konalo na SPŠT v Třebíči. V kategorii Mechanik elektronických zařízení se náš žák Martin Kostříž umístil na nádherném 2. místě a náš tým (ve složení Martin Kostříž, Marek Dvořák) obsadil v rámci kraje Vysočina rovněž 2. místo.

Gratulujeme k vynikajícímu výsledku.

kliknutím lze zvětšit...
celý tým

 
Kam na jarní prázdniny? Tisk

V době jarních prázdnin, kdy někteří žáci vyráželi do blízkých či vzdálených hor za sněhem, my jsme se vydali s Ondrou Chrbolkou, žákem třídy IT2B, do hlavního města. Zde se konalo národní finále soutěže ENERSOL 2014. Po nedávném úspěchu v krajském kole byl Ondra hlavním želízkem v ohni v našem krajském reprezentačním týmu.

Stejně jako v předchozích kolech Ondra nezklamal a skončil snad již tradičně na prvním místě ve své kategorii Enersol a inovace. Rovněž v celkovém hodnocení obhájil první místo. Tímto vynikajícím výsledkem jistě přispěl k tomu, že se celé družstvo kraje Vysočina umístilo na pěkném druhém místě.

A tak snad ani nebudeme vybalovat kufr, protože v dubnu jedeme do Otrokovic. Zde se bude konat mezinárodní kolo této soutěže, ve kterém Ondra poměří síly svých myšlenek se zástupci Slovenska, Slovinska, Rakouska, Německa a Polska.

K dosaženým úspěchům blahopřejeme a držíme palce, aby se Ondrovi na Moravě dařilo stejně jako doposud. 

kliknutím lze zvětšit...
Ondrova konkurence
kliknutím lze zvětšit...
Ondra před obhajobou
 
kliknutím lze zvětšit...
mimosoutěžní aktivita - jízda historickou tramvají

 

 
Není nám blízká jenom technika… Tisk

Naše studentka Karolína Doležalová se zúčastnila sedmého ročníku evropské dějepisné soutěže EUSTORY. Přestože se svou prací Hledání ztracené Jihlavy nedosáhla na příčky nejvyšší, její práce určitě nebyla zbytečná. V současné době spolupracuje s jihlavskými historiky, kteří chtějí její materiály použít v připravované studii o starých jihlavských mlýnech. 

 
Úspěch v soutěži Enersol 2014 Tisk

Dne 21. 2. 1014 proběhl 10. ročník krajské konference Enersol 2014.  Prezentace 16 nejlepších žákovských projektů ve třech kategoriích se účastnil také student naší školy Ondřej Chrbolka ze třídy IT2B. Porota velmi kladně ocenila jeho prezentaci a tak v kategorii Enersol a inovace obsadil první místo. Stal se tak jedním z členů reprezentačního družstva kraje Vysočina pro národní finále. K úspěchu blahopřejeme! 

kliknutím lze zvětšit...
O. Chrbolka při prezentaci
kliknutím lze zvětšit...
ocenění účastníci
o projektu vyšel článek v novinách Kraje Vysočina

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 16 - 20 z 244
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.