SPŠ Jihlava arrow Aktuality
Aktuality
Vzdělávací seminář pro pedagogy přírodovědných předmětů Tisk

V pátek 24.4.2009 se u nás na škole uskutečnil vzdělávací seminář pro pedagogy, jehož účastníci měli možnost se zdarma seznámit s nabídkou vzdělávacího programu ČEZ pro školy. Obsah semináře byl nejvíce směřován na předmět fyzika, ale průřezová témata bylo možno najít i v souvisejících přírodovědných předmětech. Nechyběly ani experimenty, které realizovali sami účastníci podle publikace Svět energie.

Naše škola byla partnerem tohoto semináře, akreditovaného u MŠMT ČR jako další vzdělávání pedagogických pracovníků.

ImageImage 

 
Exkurze v Terezíně Tisk

Ve čtvrtek 16. dubna 2009 se žáci třídy TL2 a 10 žáků ze třídy PS2B zúčastnili exkurze do Terezína. Dopoledne jsme absolvovali úvodní přednášku o diskriminaci Židů po roce 1933, o životě v ghettě, byl nám promítnut dokumentární film o návštěvě delegace Červeného kříže v Terezíně. Poté jsme navštívili Muzeum ghetta, židovský hřbitov, márnici, krematorium s pitevnou a místnost, která je zachována v té podobě, v jaké byla v době 2. světové války. V Magdeburských kasárnách jsme si prohlédli expozici, věnovanou tvorbě Židů v ghettu. Odpoledne jsme se přesunuli do Malé pevnosti, tam jsme si s průvodci prohlédli prostory bývalé věznice gestapa, kterou Malá pevnost byla.
Od vzniku ghetta v roce 1941 do konce 2. světové války bylo do Terezína deportováno asi 140 000 Židů nejen z našeho území, ale i z dalších evropských států. Do vyhlazovacích koncentračních táborů bylo z Terezína odesláno více než 87 000 vězňů, z nich přežili necelé 4 tisíce. Památník Terezín byl zřízen v roce 1947 z iniciativy bývalých vězňů a pozůstalých.

ImageImageImage

 
Naši žáci v registru dárců kostní dřeně! Tisk

Transplantace kostní dřeně znamená pro některé pacienty, kteří onemocní smrtelnými chorobami (leukémie, poruchy imunity...), možnost obnovení zdraví. Osm žáků naší školy se nedávno rozhodlo, že se nabídnou jako potenciální dárci kostní dřeně. Podstoupili odběr krve a jsou nyní vedeni v registru dárců. Pokud vykáží vhodné transplantační znaky, pomůže jejich dárcovství při léčbě vážně nemocných!

Vedení školy na jejich čin zareagovalo udělením pochvaly ředitele školy. Všichni dárci jsou z třídy ST3: Jiří Bartušek, Marek Dechtěrenko, Ondřej Hromádka, Petr Michal, Petr Pometlo, Pavel Voda, Jan Kučera a Jakub Engliš. Díky vám.

 
První krok na cestě k úspěšnému ukončení studia je za námi! Tisk

Dne 17.dubna 2009 jsme napsali maturitní písemnou práci z českého jazyka. Trochu jsme se potrápili, trochu jsme se zapotili, trochu jsme se s českým pravopisem poprali, ale doufáme, že jsme obstáli. Známky se dozvíme nejpozději týden před začátkem ústních maturitních zkoušek.
Držte nám pěsti!

čtvrťáci

ImageImageImage

 
Drogová prevence na SPŠ Tisk
Všichni žáci a žákyně naší školy se zúčastnili v rámci drogové prevence akce, takzvané preventivní besedy, která proběhla ve videoučebně naší školy a kterou vedli specialisté z jihlavského Centra U Větrníku - Káčka. Akci zorganizovala Mgr. Soňa Posekaná - náš školní preventista.
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Následující > Konec >>

Výsledky 226 - 230 z 244
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.