SPŠ Jihlava arrow Aktuality
Aktuality
Návštěva v Kasselu Tisk

1. až 3.10.2008 navštívili naši učitelé ing. Hill, p. Dohnal a PhDr. Přesličková v doprovodu ing. Hadravové (nyní zaměstnané na Krajském úřadě) při příležitosti 50 let založení Max-Eyth-Schule v Kasselu. S touto školu jsme si v rámci evropského projektu již dříve vyměnili několik žáků, kteří se zúčastnili praxe a vybraných vyučovacích hodin v zahraniční škole.

ImageImage

 
Norská návštěva na SPŠ Tisk

V rámci mezinárodního projektu, který realizovala Střední škola stavební Jihlava, nás navštívili učitelé z Norska. Zajímali se především o výuku technických předmětů, předmětů využívajících výpočetní techniku a také o naše zkušenosti, jak s naší školou spolupracují zaměstnavatelé.

Image
V ředitelně SPŠ
Image
V CNC učebně

 
Zájezd studentů do Velké Británie Tisk

Ve dnech 7. až 12. 9. 2008 se celkem 24 studentů 2. a 3. ročníku naší školy spolu s učitelkami angličtiny Hanou Krásenskou a Alenou Dvořáčkovou zúčastnilo studijního poznávacího zájezdu do Velké Británie.
Cestu tam nám zpříjemnil jeden den v Paříži. V Anglii nás přivítaly bílé útesy v Doveru, navštívili
jsme univerzitní města Oxford a Cambridge, nejslavnější střední školu Británie v Etonu, královská sídla Hampton Court a Windsor.
Naštěstí se nenaplnily obavy některých z pobytu v Londýně, který vyšel na 11. září. Tak jsme se sice s několikahodinovým zpožděním (požár v Eurotunelu způsobil přetížení trajektové dopravy přes kanál La Manche), ale ve zdraví a spokojenosti vrátili zpět domů.

ImageImageImage

 
Výměnná praxe studentů Tisk

Již podruhé byli hosty na naší škole studenti Max-Eyth-Schule z německého Kasselu - Arthur Schwabenland, Mario Egler, Viktor Kelsch a Lance Spohr. Od 19. 4. do 16.5. 2008 pracovali ve firmách Automotive Lighting a SIXT, kde získávali pod
odborným vedením praktické dovednosti a zkušenosti. Na naší škole se zúčastnili výuky na CNC strojích a navštívili hodinu německého jazyka.
Program ve volném čase zajistili vyučující cizích jazyků a předmětů strojírenství PhDr. Alena Přesličková, PhDr. Hana Krásenská, ing. Milan Chudoba a také student Luboš Koudelka ze třídy TL3.
Němečtí studenti se podívali mimo jiné do Prahy, navštívili Technické muzeum a některé historické památky v Brně, středověký hrad Roštejn a město Telč. Podnikli i několik výletů do okolí Jihlavy.
Na závěrečném setkání hodnotili velmi pozitivně celý pobyt v Jihlavě, práci ve firmách, přístup spolupracovníků, učitelů SPŠ, úroveň ubytování na SŠOS Karolíny Světlé a organizaci volného času. Spolupráce jihlavské průmyslovky a kasselské Max-Eyth-Schule by měla pokračovat ještě v následujících dvou letech.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Následující > Konec >>

Výsledky 241 - 244 z 244
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.