SPŠ Jihlava arrow Aktuality
Aktuality
Co všechno stihne maturant Tisk

Radek Tománek z třídy EL4 toho i ve svém maturitním roce stíhá poměrně hodně - běžnou výuku, přípravu na maturitu, nepovinné předměty, kroužky jako účastník i lektor...

Zaujal i redaktorku on-line zpravodaje Jaderné elektrárny Dukovany Aktivní zóna - rozhovor s ním najdete zde. Včetně fotografie z Radkova "bastlení". 

 
Enersol 2014 Tisk

Dne 6. 12. 2013 se v prostorách KÚ Kraje Vysočina konal regionální vzdělávací seminář pro účastníky soutěže Enersol 2014. Z naší školy se jej zúčastnili zástupci tříd IT2B, IS1 a IT1B. Kromě dvou zajímavých přednášek na téma Energie dnes a zítra a Současné trendy v pěstování energetických plodin viděli také prezentace některých loňských účastníků soutěže. 

kliknutím lze zvětšit...kliknutím lze zvětšit...

 
Exkurze v Jihlavských listech Tisk

Ve středu 20. listopadu jsme navštívili redakci Jihlavských listů v jejich sídle u autobusového nádraží.

Paní editorka nás nejprve přivítala v konferenční místnosti, tam jsme získali základní informace o historii JL. Byly založeny v roce 1892 a jsou nyní nejstaršími českými novinami, které zůstaly v českých rukouNa všech stěnách budovy visí obrazy mapující designový vývoj novin od jejich založení do současnosti.

Po krátkém úvodu nás paní editorka provedla po všech pracovištích, tedy kromě kanceláře šéfredaktora a spolumajitelky firmy Parola. Tato společnost Jihlavské listy vlastní. Navštívili jsme všechna pracoviště – sporťáky, publicisty, redaktorku, která má na starosti Černou kroniku, redaktora, který sleduje soudní kauzy v našem kraji a často se účastní soudních přelíčení, aby měl o čem psát… Dalo by se říct, že jsme dům prošmejdili od sklepa po půdu.

Asi nejvíce nás zaujala návštěva u designérů, dozvěděli jsme se, jak výtvarníci pracují a kde hledají inspiraci pro svoji práci. Mohli jsme se zeptat redaktorů na to, co nás zajímá, ale sebekriticky musíme přiznat, že jsme této možnosti příliš nevyužili, i když jsme měli otázky připravené předem. Asi naši zvědavost „převálcoval“ náš ostych.

Exkurze se nám líbila, získali jsme nové informace i z našeho oboru. Jen jedna věc byla pro nás zklamáním, i když jsme s ní počítali.

Nikdo z redaktorů neprozradil svůj zdroj informaci.

žáci TL4 – obor multimédia a marketing

kliknutím lze zvětšit...
v redakci Jihlavských listů
fotografii laskavě poskytla redakce Jihlavských listů
 
"Hračkárna" na SPŠ Tisk

Tuto místnost najdete na SPŠ v budově A. Na starost ji má pan učitel Petr Procházka a používá se pro výuku předmětů zabývajících se automatizací a mechatronikou. Proč "hračkárna"? Tolik stavebnic LEGO asi málokdo má doma...

O hračkárně a dalších učebnách při Dni otevřených dveří SPŠ Jihlava informoval on-line magazín zpravodaje našeho partnera - Jaderné elektrárny Dukovany.

 
Bruslení v hodinách TEV Tisk

SPŠ Jihlava využívá blízkost Horáckého zimního stadionu a v hodinách Tělesné výchovy (TEV) žáci chodí bruslit a hrát hokej - na snímku je třída ST4.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 31 - 35 z 244
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.