SPŠ Jihlava arrow Aktuality
Aktuality
Studentské volby 2013 Tisk

Naše škola se zapojila do Studentských předčasných parlamentních voleb 2013, které organizovala společnost Člověk v tísni.

Ve středu 2. října 2013 mohli naši žáci vyjádřit svůj názor a ve volební místnosti odevzdat hlas některé politické straně, či hnutí, které na Vysočině kandidují. Z celkového počtu 510 našich žáků se voleb zúčastnilo 231 voličů především z prvních, druhých a třetích ročníků. Žáci čtvrtého ročníku, kteří dosažením plnoletosti získali aktivní volební právo, si většinou volby nanečisto nevyzkoušeli, zřejmě proto, že mají v úmyslu zúčastnit se „ostrých“ voleb na konci října tohoto roku.

Volby skončily takto:
1. místo – Česká pirátská strana – 82 odevzdaných platných hlasů, tj. 35,5% z celkového počtu odevzdaných platných hlasů
2. místo – Ano 2011 – 36 odevzdaných platných hlasů, tj. 15,58% z celkového počtu odevzdaných platných hlasů
3. místo – TOP 09 – 23 odevzdaných platných hlasů, tj. 9,96% z celkového počtu odevzdaných platných hlasů

Pořadí dalších stran a hnutí bylo následující:
ČSSD (19 odevzdaných platných hlasů)
Úsvit přímé demokracie (16 odevzdaných platných hlasů)
KSČM (13 odevzdaných platných hlasů)
KDU-ČSL (5 odevzdaných platných hlasů)
Strana práv občanů – Zemanovci (4 odevzdané platné hlasy)
Strana svobodných občanů (4 odevzdané platné hlasy)
ODS (2 odevzdané platné hlasy)
Změna (2 odevzdané platné hlasy)
Strana zelených (1 odevzdaný platný hlas)
Suverenita – strana zdravého rozumu (1 odevzdaný platný hlas)
Celkově byly odevzdány 3 neplatné hlasy.

Těm, kteří se voleb zúčastnili, děkujeme za vyjádření jejich názoru na politické dění u nás.

Děkujeme i členům volební komise ze třídy TL3 za zabezpečení celé akce a zpracování volebních výsledků.

 
TEREZÍN Tisk

„Nechtěli bychom žít ve společnosti, která tohle všechno dovolí,“ shodli se studenti naší školy, kteří celý den strávili prohlídkou terezínského ghetta a pevnosti, jež sloužila za 2.světové války jako věznice gestapa.

„Potěšil mě jejich zájem i ukázněnost,“ pochválila všechny účastníky vzdělávacího semináře organizátorka akce PaedDr. Olga Šímová.

Cestu do těchto tragických míst našich národních dějin nepodnikla naše škola poprvé a určitě ne naposledy. Je dobré ukázat mladým, kam až může člověka zavést rasismus a porážka demokracie.

Exkurze naší školy do Terezína se uskutečnila v úterý 1. 10. 2013.

 
Vodácký kurz 2013 Tisk

Kvůli počasí několikrát odložený vodácký kurz třídy TL4 (vyhrála ho ještě jako TL3) se uskutečnil první týden v září 2013. Počasí docela vyšlo, kromě jízdy byl čas i na prohlídku Českého Krumlova.

kliknutím lze zvětšit...
krumlovský zámek

Celý článek...
 
Zájezd do Velké Británie Tisk

Ve dnech 8. až 13. září se 40 žáků naší školy spolu s učitelkami angličtiny H. Krásenskou a A. Dvořáčkovou zúčastnilo studijního poznávacího zájezdu do Anglie. Poprvé v historii školy se podařilo naplnit celý autobus, takže jsme nemuseli být spojeni s jinou školou. Navštívili jsme řadu zajímavých míst - především Londýn, dále největší letecké muzeum v Evropě v Duxfordu, univerzitní město Cambridge, prehistorické Stonehenge, katedrálu v Salisbury, historické město Winchester s prastarou katedrálou a kulatým stolem krále Artuše.
Zajímavé zážitky přineslo i ubytování v rodinách - každý se mohl přesvědčit o tom, jak Angličané bydlí, poznat jejich stravovací zvyklosti a podobně. A v neposlední řadě si také v praxi vyzkoušet své znalosti angličtiny.

Celý článek...
 
Den s Evropou Tisk

Ve středu 26. června 2013 se na naší škole konal Den s Evropou. Akce měla být původně zahájena na školním hřišti, ale počasí nám nepřálo, a proto jsme se shromáždili v tělocvičně. Od půl deváté začaly soutěže mezi zástupci 13 tříd.

V tělocvičně se tentokrát nesoutěžilo v tradičních sportech, ale ve sportech netradičních, jako je skok do dálky o tyči, štafetová překážková dráha s pytlem písku a řezání dřeva.

Jak jsme na tom s jazyky, jsme si mohli vyzkoušet ve dvou učebnách. V jedné jsme se snažili uhádnout, jakým jazykem ze zemí EU jsou základní konverzační obraty napsány, v další jsme využili svých znalostí z anglického jazyka a anglicky odpovídali na otázky o Evropské unii.

Získali jsme také informace o studiu v zemích EU a v závěru této části odpověděli na otázky týkající se především projektů pro studenty. Ti z nás, kteří nesoutěžili, vyplňovali křížovky a kvízy v počítačových učebnách, nebo se dívali na filmy v aule.

O půl jedné byly vyhlášeny výsledky. Mezi prvními ročníky zvítězili žáci třídy SA1, kteří se stali i absolutními vítězi. Z druhých ročníků byli nejlepší soutěžící ze třídy IT2A a mezi třeťáky zvítězili zástupci třídy IT3A.

Vítězové byli odměněni čokoládou, ostatní účastníci lízátkem.

A teď už nám zbývají pouze dva dny a pak už hurá na prázdniny!!!

kliknutím lze zvětšit...
jak se v Evropě studuje

kliknutím lze zvětšit...
jaký to je jazyk

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 45 z 244
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.