SPŠ Jihlava arrow Aktuality
Aktuality
Navštívil nás ministr školství Tisk

V pondělí 26. 5. 2014 při návštěvě Kraje Vysočina byl u nás ve škole na krátké navštěvě ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR, pan PhDr. Marcel Chládek, MBA. Pan ministr celý tento den věnoval návštěvě školských a sportovních zařízení našeho kraje.

Fotografii z návštěvy naší školy zveřejnil Kraj Vysočina, stejně jako článek o návštěvě s dalšími fotografiemi. Regionální zprávy České televize v šotu ukázaly naše ruční dílny, učebnu mechatroniky, záběry ze soutěže Stavíme z Merkuru a pana ministra osobně v laboratoři průmyslové informatiky a automatizace.

 
Tablo EL4 drží český rekord Tisk

Tablo třídy EL4 je opravdu rarita - nejen že bylo první po nějakém čase, ale hned bylo nepřehlédnutelné. I komisaři Agentury Dobrý den z Pelhřimova to potvrdili - tablo je uvedeno v databance českých rekordů jako největší maturitní tablo na kloubovém autobuse!

kliknutím lze zvětšit...
certifikát o rekordu
Jihlavské listy také psaly o jihlavských tablech, a ani zde nemohlo tablo EL4 chybět. (odkaz z obrázku je na PDF soubor)
kliknutím se otevře PDF soubor...
jihlavská tabla v Jihlavských listech

 

 

 
Matematická olympiáda - krajské kolo Tisk

V úterý 8. dubna 2014 se po celé republice konala krajská kola matematické olympiády. Už loni nás velmi úspěšně reprezentoval Tomáš Kuchař (nyní žák IT2B) a ani letos se v záplavě gymnazistů neztratil - jako jediný zástupce střední odborné školy v Kraji Vysočina obsadil v kategorii B 3. místo

Tomášovi ke skvělému úspěchu blahopřejeme 

 
Stavělo se z Merkuru Tisk

Ve středu 7. května 2014 se na naší škole uskutečnila soutěž pro žáky základních škol Stavíme z Merkuru. Soutěž vyhlásil Kraj Vysočina ve spolupráci se společností Bosch Diesel, s.r.o., Jihlava. Ze slavné stavebnice měli účastníci sestavit funkční model jeřábu, který zvedne břemeno jisté hmotnosti, a přesunout ho na stanovenou vzdálenost. Ještě bylo třeba své řešení představit a obhájit v prezentaci před porotou i účastníky.

Soutěže se zúčastnilo 14 družstev, podle poroty se nejlépe dařilo žákům ze ZŠ Dobronín - ti se tak stali historicky prvními vítězi této soutěže. Odměněni byli zajímavými cenami, každý člen vítězného družstva dostal iPad.

Při závěrečném hodnocení Kraj Vysočina prostřednictvím radní pro oblast školství, mládeže a sportu ing. Jany Fialové sdělil, že připravuje další ročník soutěže. Jsme rádi, že naše průmyslová škola byla letos vybrána jako pořadatel.

O soutěži informoval na svých stránkách Kraj Vysočina (včetně výsledků a fotogalerie) i deník Jihlavské listy (článek v novinách, fotogalerie a video).

kliknutím lze zvětšit...
při soutěži
kliknutím lze zvětšit...
při soutěži
kliknutím lze zvětšit...
hodnocení práce
kliknutím lze zvětšit...
vyhlášení výsledků

 

 
EL4 má tablo prostě nejlepší! Tisk

V posledních letech bylo tablo maturantů SPŠ Jihlava v našem městě k vidění málokdy. Tomuto trendu se rozhodli čelit žáci třídy EL4 a nachystali Jihlavským podívanou vskutku nevídanou. Na Masarykově náměstí přistavili autobus, kterému přelakovali karoserii a do oken „posadili“ své velké fotografie. To vše se podařilo skupině nadšenců v čele s Markem Juránkem během několika dnů o velikonočních prázdninách.

„Nebylo to tak strašné, sehnal jsem autobus, podal žádost na dopravní inspektorát, koupil jsem barvy a pak už to šlo skoro samo,“ říká skromně Marek.

Dlužno říci, že toto tablo zaujalo i redaktory deníku Mladá Fronta DNES a televize Nova. Jedná se totiž zřejmě o největší pojízdné tablo v celé republice, což má stvrdit verdit pelhřimovské Agentury Dobrý den, která vede rekordní zápisy. Nejde zde ale jen o kvantitu, výborný nápad se snoubí s perfektním grafickým provedením.

Rozhodně si nenechte tuto atrakci ujít, autobus na náměstí vydrží do 8. 5. 2014. A společně s námi držte pěsti žákům EL4, ať jsou u maturity stejně úspěšní, jako je úspěšné jejich tablo. K úspěchu tabla můžete přispět i vy - hlasováním v soutěži.

kliknutím lze zvětšit...
Agentura Dobrý den se ptá...

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 6 - 10 z 244
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.