SPŠ Jihlava arrow Aktuality arrow Vědomostní soutěže
Vědomostní soutěže
Genius logicus- logická soutěž pro žáky Tisk

Dne 20. 4. 2010 se naši žáci zúčastnili mezinárodní logické soutěže Genius logicus. Účastníci při ní řeší po dobu nejvýše 60 minut logické úlohy, do vyhodnocení se jim započítává nejen správnost, ale i rychlost řešení. Naši školu reprezentovalo 11 žáků, kteří soutěžili mezi reprezentanty 11 zemí.

Výsledky budou k dispozici asi za měsíc, poté je zde můžeme zveřejnit.

Počítačové modelování Hranice 2010 Tisk

Dne 9.3.2010 se naši žáci zúčastnili soutěže v počítačovém modelování Hranice 2010. Soutěž uspořádala SPŠ Hranice za významné podpory distributorské firmy 3E Praha. Soutěž byla otevřená pro uživatele jakýchkoliv systémů pro tvorbu 2D a 3D strojírenských podkladů. Přestože produkty dodávané firmou 3E Praha (zatím) nepoužíváme a přivezli jsme si vlastní vybavení, v kategorii 2D jsme byli velmi úspěšní a jako škola jsme obsadili 1.místo - hlavní cenou je jednodení školení v programu Solid Works, kdy školitel přijede k nám na školu a vyškolí libovolný počet zájemců (co se vejde do učebny). Bohužel v 3D byl striktní požadavek na jeden bod postupu, který zhruba polovina soutěžících nesplnila a nebyli proto hodnoceni, což se týkalo i našich žáků...

V kategorii 2D nás reprezentovali Petr Pometlo (5.místo) a Václav Vacek (2.místo), v kategorii 3D pak Ondřej Hromádka a Ondřej Větrovec.

Trofej vítězného družstva
Reprezentovali nás

FESTO programování Tisk

9.3.2010 se v Praze ve firmě Fresto konala soutěž v práci s pneumatickými a elektropneumatickými prvky. Protože výrobky této firmy využíváme ve výuce, zúčastnili se soutěže i naši žáci z tříd A4 a ST4. Zúčastnili jsme se poprvé, bez výrazných ambicí, abychom zjistili rozsah a náročnost zadaných úloh.

ImageImage

Okresní kolo soutěže v programování Tisk

V sobotu 6.3.2010 se na SPŠ Jihlava uskutečnilo okresní kolo soutěže v programování, kde nemohli chybět naši zástupci z třídy PS3A. Obsadili přední místa - Jan Doležal skončil druhý, Vladimír Dufek třetí a Petr Benáček pátý. Jan DOležal spolu s vítězem okresního kola postoupili do krajského kola, které so bude konat 15.dubna v Třebíči. Blahopřejeme a přejeme úspěšný výsledek i v Třebíči.

ImageImage

Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině Tisk
16. února 2010 proběhlo v DDM Jihlava okresní kolo konverzační soutěže v angličtině pro středoškoláky. Oba reprezentanti naší školy byli úspěšní: V konkurenci 17 účastníků obsadil Filip Vrba (TL1) sedmé a Michal Mátl (TL3) osmé místo. Lepší byli jen studenti gymnázií, obchodní akademie a střední školy ekonomiky a cestovního ruchu. Blahopřejeme!

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 10