SPŠ Jihlava arrow Aktuality arrow Den s Evropou
Den s Evropou Tisk

Ve středu 26. června 2013 se na naší škole konal Den s Evropou. Akce měla být původně zahájena na školním hřišti, ale počasí nám nepřálo, a proto jsme se shromáždili v tělocvičně. Od půl deváté začaly soutěže mezi zástupci 13 tříd.

V tělocvičně se tentokrát nesoutěžilo v tradičních sportech, ale ve sportech netradičních, jako je skok do dálky o tyči, štafetová překážková dráha s pytlem písku a řezání dřeva.

Jak jsme na tom s jazyky, jsme si mohli vyzkoušet ve dvou učebnách. V jedné jsme se snažili uhádnout, jakým jazykem ze zemí EU jsou základní konverzační obraty napsány, v další jsme využili svých znalostí z anglického jazyka a anglicky odpovídali na otázky o Evropské unii.

Získali jsme také informace o studiu v zemích EU a v závěru této části odpověděli na otázky týkající se především projektů pro studenty. Ti z nás, kteří nesoutěžili, vyplňovali křížovky a kvízy v počítačových učebnách, nebo se dívali na filmy v aule.

O půl jedné byly vyhlášeny výsledky. Mezi prvními ročníky zvítězili žáci třídy SA1, kteří se stali i absolutními vítězi. Z druhých ročníků byli nejlepší soutěžící ze třídy IT2A a mezi třeťáky zvítězili zástupci třídy IT3A.

Vítězové byli odměněni čokoládou, ostatní účastníci lízátkem.

A teď už nám zbývají pouze dva dny a pak už hurá na prázdniny!!!

kliknutím lze zvětšit...
jak se v Evropě studuje

kliknutím lze zvětšit...
jaký to je jazyk

 
< Předch.   Další >
© 2019 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.