SPŠ Jihlava arrow Aktuality arrow Exkurze v Jihlavských listech
Exkurze v Jihlavských listech Tisk

Ve středu 20. listopadu jsme navštívili redakci Jihlavských listů v jejich sídle u autobusového nádraží.

Paní editorka nás nejprve přivítala v konferenční místnosti, tam jsme získali základní informace o historii JL. Byly založeny v roce 1892 a jsou nyní nejstaršími českými novinami, které zůstaly v českých rukouNa všech stěnách budovy visí obrazy mapující designový vývoj novin od jejich založení do současnosti.

Po krátkém úvodu nás paní editorka provedla po všech pracovištích, tedy kromě kanceláře šéfredaktora a spolumajitelky firmy Parola. Tato společnost Jihlavské listy vlastní. Navštívili jsme všechna pracoviště – sporťáky, publicisty, redaktorku, která má na starosti Černou kroniku, redaktora, který sleduje soudní kauzy v našem kraji a často se účastní soudních přelíčení, aby měl o čem psát… Dalo by se říct, že jsme dům prošmejdili od sklepa po půdu.

Asi nejvíce nás zaujala návštěva u designérů, dozvěděli jsme se, jak výtvarníci pracují a kde hledají inspiraci pro svoji práci. Mohli jsme se zeptat redaktorů na to, co nás zajímá, ale sebekriticky musíme přiznat, že jsme této možnosti příliš nevyužili, i když jsme měli otázky připravené předem. Asi naši zvědavost „převálcoval“ náš ostych.

Exkurze se nám líbila, získali jsme nové informace i z našeho oboru. Jen jedna věc byla pro nás zklamáním, i když jsme s ní počítali.

Nikdo z redaktorů neprozradil svůj zdroj informaci.

žáci TL4 – obor multimédia a marketing

kliknutím lze zvětšit...
v redakci Jihlavských listů
fotografii laskavě poskytla redakce Jihlavských listů
 
< Předch.   Další >
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.