SPŠ Jihlava arrow Aktuality arrow Stavělo se z Merkuru
Stavělo se z Merkuru Tisk

Ve středu 7. května 2014 se na naší škole uskutečnila soutěž pro žáky základních škol Stavíme z Merkuru. Soutěž vyhlásil Kraj Vysočina ve spolupráci se společností Bosch Diesel, s.r.o., Jihlava. Ze slavné stavebnice měli účastníci sestavit funkční model jeřábu, který zvedne břemeno jisté hmotnosti, a přesunout ho na stanovenou vzdálenost. Ještě bylo třeba své řešení představit a obhájit v prezentaci před porotou i účastníky.

Soutěže se zúčastnilo 14 družstev, podle poroty se nejlépe dařilo žákům ze ZŠ Dobronín - ti se tak stali historicky prvními vítězi této soutěže. Odměněni byli zajímavými cenami, každý člen vítězného družstva dostal iPad.

Při závěrečném hodnocení Kraj Vysočina prostřednictvím radní pro oblast školství, mládeže a sportu ing. Jany Fialové sdělil, že připravuje další ročník soutěže. Jsme rádi, že naše průmyslová škola byla letos vybrána jako pořadatel.

O soutěži informoval na svých stránkách Kraj Vysočina (včetně výsledků a fotogalerie) i deník Jihlavské listy (článek v novinách, fotogalerie a video).

kliknutím lze zvětšit...
při soutěži
kliknutím lze zvětšit...
při soutěži
kliknutím lze zvětšit...
hodnocení práce
kliknutím lze zvětšit...
vyhlášení výsledků

 

 
< Předch.   Další >
© 2020 sps
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.